Zijn lightvetstoffen goed voor u?
- Echte boter of lightboter?
- Welke margarine kiezen?
- Slagroom: doen of niet doen?
- Slasausjes: hoe zit het met de lightproducten?
- Andere sauzen
Echte boter of lightboter?
Men kan zich best tevredenstellen met kleine hoeveelheden 'echte' boter. Kunt u zich echt niet beheersen en blijft u grote hoeveelheden boter eten, gebruik dan boter met 40% vetstoffen. U moet wel weten dat dit verlaagde vetgehalte mogelijk gemaakt wordt door toevoeging van water. Ideaal is leren koken zonder vet (stoom, grill, wok…). Daarna kunt u, puur voor het plezier, een klein beetje boter (light of niet) aan uw groenten toevoegen, net voordat u aan tafel gaat. Het is aan te raden geen boter te gebruiken voor uw sauzen. Gebruik eerder fond, mosterd, azijn en andere specerijen als basis voor uw sauzen.
Welke margarine kiezen?
Wees op uw hoede voor benamingen en andere slogans. Een voorbeeld: een margarine die volgens de fabrikant het cholesterolgehalte doet dalen, heeft niet automatisch een verlaagd vetgehalte. Het is dus aan u om het echte vetgehalte te controleren op de verpakking.
Geef de voorkeur aan een margarine met een vetgehalte van 50% boven een ander met 60%. Onthoud goed dat margarine met minder dan 50% vetstoffen niet geschikt is voor koken en de neiging heeft om water af te stoten. Beter zijn margarines met omega 3-vetzuren (of op basis van koolzaadolie), die goed zijn voor de preventie van cardiovasculaire ziekten. Controleer wel of de verhouding tussen omega 6 en omega 3 in orde is: ze moet lager zijn dan 5. De margarine moet bovendien geen of slechts weinig verzadigde vetzuren bevatten.
Vergeet ten slotte niet dat margarine evenveel calorieën bevat als boter. Overdrijf dus niet met de hoeveelheden, ook al gaat het om margarine met een verlaagd vetgehalte.
Pub
Uw interactief gedeelte over Dieet
Neem deel aan de meest actieve discussies
-
Ik ben zelf naar Body Sano in Ieper gegaan. Ben er een 15-tal kg afgevallen. Eigenlijk schrijven ...
Door desco 04/05/2012 - 22h59
6723 raadplegingen -
Ik heb al aan aantal jaren cvs en fybromialgie. Welliswaar in lichtere vorm en kan nog ...
Door matti58 16/04/2012 - 19h21
397 raadplegingen
-
Hoi, graag zou ik wat kilo's kwijt geraken, maar ik weet niet op welke manier ik het makkelijkst ...
Door Sofie 19/01/2011 - 16h01
6723 raadplegingen -
Zelfregulatie bij chronische ziektenHet aantal mensen met een chronische ziekte neemt elk jaar ...
Door Bachelorprojectstudenten 06/03/2012 - 17h11
397 raadplegingen
-
Zelfregulatie bij chronische ziektenHet aantal mensen met een chronische ziekte neemt elk jaar ...
Door Bachelorprojectstudenten 06/03/2012 - 17h11
397 raadplegingen -
Hoi, graag zou ik wat kilo's kwijt geraken, maar ik weet niet op welke manier ik het makkelijkst ...
Door Sofie 19/01/2011 - 16h01
6723 raadplegingen










