• rating
    • rating
    • rating
    • rating
    • rating
    0 mening
  • Raadplegingen (440)
  • Commentaren (0)

Traumata tijdens de kinderjaren

Traumata tijdens de kinderjaren
Een emotionele shock tijdens de kinderjaren (vroeg verlies van een ouder, seksueel misbruik, geweld enz.) heeft steeds gevolgen voor de toekomst van die kinderen. Dergelijke emotioneel geladen gebeurtenissen zijn een voorspellende factor van psychiatrische aandoeningen en met name depersonalisatie.

Tijdens de kinderjaren wordt de persoonlijkheid gevormd. De kinderjaren zijn dan ook een bijzonder gevoelige periode. Kinderen hebben zich immers nog geen 'beschermend schild' kunnen vormen en doordat hun verstandelijke vermogens nog niet voldoende ontwikkeld zijn, zijn ze niet steeds in staat de gebeurtenissen te begrijpen en te relativeren.

Een recente studie die in een Amerikaans tijdschrift voor Psychiatrie werd gepubliceerd, bevestigt die gevoeligheid. De studie toont aan dat kinderen die het slachtoffer zijn geweest van een emotionele shock, zoals vroeg verlies van een ouder, seksueel misbruik of lichamelijk geweld, meer risico lopen op depersonalisatie (verlies van gevoel van eigen lichamelijke en geestelijke werkelijkheid) en schizofrenie. Kinderen die werden verwaarloosd of die werden geconfronteerd met geweld in het gezin, lopen ook een hogere risico op de ontwikkeling van psychiatrische aandoeningen.

Artikel gepubliceerd door op 01/04/2002

Bronnen: Simeon D. et coll. American Journal of Psychiatry

Vindt u het artikel interessant?
 
PUBLI-INFORMATIE
Publi information
Plast uw kind nog wel eens in bed?

Zo’n 150.000 kinderen in België hebben wel eens last van bedplassen. Voor een ongestoorde nacht geeft u uw kind de bescherming van DryNites®. De absorberende broekjes van Drynites® zien eruit als gewoon ondergoed en kunnen onopvallend onder de nachtkleding gedragen worden. Meer informatie over DryNites®? Surf naar www.drynites.be en vraag een gratis staal aan!

Pub