Tandimplantaten: wat u vooraf moet weten…
Als u onlangs een tand verloren hebt, denkt u er wellicht aan hem te vervangen. In dit geval worden tegenwoordig meestal tandimplantaten aanbevolen. Het uiteindelijke resultaat is een tand die eruitziet als een natuurlijke tand. Toch zijn er ook enkele nadelen aan verbonden. Welke stappen leiden uiteindelijk tot het plaatsen van een implantaat?
- De eerste stap voor de plaatsing van een implantaat: het budget!
- Plaatsing van een implantaat: zijn er contra-indicaties?
- Hebt u voldoende kaakbot voor een tandimplantaat?
- Tot wie moet u zich richten voor uw tandimplantaat?
De eerste stap voor de plaatsing van een implantaat: het budget!
De prijzen van implantaten zijn afhankelijk van de tandarts en van de hoeveelheid werk die nodig zal zijn voor de plaatsing. Per tand moet u rekenen op minstens € 1000. Voordat u opteert voor de plaatsing van een implantaat, moet u dus goed nadenken over de daaraan verbonden kosten, zeker als u verschillende tanden wil vervangen.
Plaatsing van een implantaat: zijn er contra-indicaties?
Zodra u geopteerd hebt voor een implantaat, zal uw tandarts nagaan of dat, rekening gehouden met uw gezondheidstoestand, voor u mogelijk is. Er zijn inderdaad een aantal contra-indicaties voor het plaatsen van een tandimplantaat:
- Diabetes
- Nierdialyse
- Hartstoornissen (hartfalen, hartinfarct)
- Hemofilie (bloedstollingsstoornis)
- Patiënten die een transplantatie ondergaan hebben
- Patiënten die bestraald werden in het hoofd en de hals
Als er voor u contra-indicaties zijn en u hebt één of meer implantaten nodig, dan zult u bijkomende onderzoeken moeten ondergaan.
Pub
Uw interactief gedeelte over Tandverzorging
Neem deel aan de meest recente discussies
-
Hallo, ik werk voor het consumentenprogramma "Inspecteur Decaluwé" van Radio 2. Wij willen in ...
Door Radio2 31/08/2011 - 14h56
576 raadplegingen
-
Hallo, ik werk voor het consumentenprogramma "Inspecteur Decaluwé" van Radio 2. Wij willen in ...
Door Radio2 31/08/2011 - 14h56
576 raadplegingen
-
Hallo, ik werk voor het consumentenprogramma "Inspecteur Decaluwé" van Radio 2. Wij willen in ...
Door Radio2 31/08/2011 - 14h56
576 raadplegingen










