Spoor zelf huidkanker op!
- Hou uw moedervlekken goed in de gaten
- Huidkanker: welke zijn de op te sporen aanwijzingen?
- Melanomen lijken niet allemaal op elkaar...
- Wie loopt de meeste risico's om huidkanker te ontwikkelen?
Hou uw moedervlekken goed in de gaten
Met jaarlijks 8400 nieuwe gevallen in Frankrijk alleen, is het melanoom, de gevaarlijkste huidkanker, bijzonder te duchten. Des te meer omdat het steeds vaker voorkomt in een tijd waarin zoveel mensen graag vele uren in de zon vertoeven. Vandaar het belang om een melanoom te kunnen opsporen, zodat het snel en zo doeltreffend mogelijk kan behandeld worden.
Er zijn aanwijzingen die een dermatoloog niet kunnen misleiden, vandaar het belang om hem in geval van twijfel regelmatig te raadplegen. Daarnaast wordt zelfonderzoek van de huid ten zeerste aanbevolen.
Omdat niet elk stukje huid voor ons zichtbaar is, doet u er goed aan met uw partner af te spreken om elkaars rug, schouders en billen te controleren.
Deze wederzijdse screening op huidkanker zou best tweemaal per jaar plaatsvinden.
Huidkanker: welke zijn de op te sporen aanwijzingen?
- Een huidletsel dat niet goed geneest en dat al 3 à 4 maanden aanwezig is.
- Een huidvlek of moedervlek die van grootte of uitzicht verandert, die begint te bloeden of waarvan de gevoeligheid wijzigt.
- Meestal wordt elk huidletsel dat aan de volgende criteria beantwoordt, als verdacht beschouwd:
- een asymmetrische vorm,
- onregelmatige randen,
- niet homogeen van kleur,
- een diameter die groter is dan 5 mm en die nog groter wordt,
- een moedervlek die van vorm, uitzicht, grootte of kleur verandert of die ruw of oneffen wordt.
Ontdekt u deze symptomen, dan moet u alert reageren en meteen een arts raadplegen.
U heeft last van aanhoudende branderige pijn, kriebelingen of steken waarvan u niet goed weet hoe of wat? De gebruikelijke pijnstillers werken niet bij u. Het kan dat u last heeft van neuropathische pijnen.
Pub
Uw interactief gedeelte over Kankers
Neem deel aan de meest recente discussies
-
Mijn vriend heeft enkele maanden geleden een bacterie in zijn maag gehad waar hij kanker van kon ...
Door Lisa 23/05/2012 - 13h36
14 raadplegingen -
Door Lisa 23/05/2012 - 22h48
8 raadplegingen
-
Mijn vriend heeft enkele maanden geleden een bacterie in zijn maag gehad waar hij kanker van kon ...
Door Lisa 23/05/2012 - 13h36
14 raadplegingen -
Door Lisa 23/05/2012 - 22h48
8 raadplegingen
-
Door Lisa 23/05/2012 - 22h48
8 raadplegingen -
Mijn vriend heeft enkele maanden geleden een bacterie in zijn maag gehad waar hij kanker van kon ...
Door Lisa 23/05/2012 - 13h36
14 raadplegingen








