• rating
    • rating
    • rating
    • rating
    • rating
    0 mening
  • Raadplegingen (2216)
  • Commentaren (0)

Sigaretten die het hart treffen

Sigaretten die het hart treffen

Stoppen met roken om het hart te beschermen


Er is dus goed nieuws: mensen die stoppen met roken, zien hun cardiovasculair risico snel dalen:

  • Eén jaar na de laatste sigaret, ligt het risico op een cerebrovasculair accident niet meer hoger dan bij een niet-roker.

  • Na twee jaar is het risico op een hartinfarct met 50% verminderd.

  • Na tien jaar is de levensverwachting opnieuw identiek aan die van mensen die nooit gerookt hebben.

  • Zelfs na een hartinfarct, daalt het risico op recidief met zowat 50% als men stopt met roken. Het is dus nooit te vroeg om te stoppen... maar ook nooit te laat!


De week van het hart


Van 19 tot 26 september organiseert de Belgische Cardiologische Liga de Week van het Hart. Als thema voor deze 30ste editie werd hoge bloeddruk gekozen en als slogan werd geopteerd voor "Ontmasker de stille doder. Meet uw bloeddruk". In deze context organiseert de Cardiologische Liga een "Hartparcours" langs een aantal steden van het land. Het is de bedoeling het grote publiek te informeren en een aantal tests voor te stellen (meten van de bloeddruk, het cholesterolgehalte, de buikomtrek…).

Meer informatie op www.weekvanhethart.be

Artikel gepubliceerd door op 21/09/2009

Bronnen: News release, American Heart Association. Pope III, C.A. Circulation, manuscript received ahead of print. Peters, A. Circulation, manuscript received ahead of print. www.escardio.org www.cardiologischeliga.be

Vindt u het artikel interessant?
 

Pub