• rating
    • rating
    • rating
    • rating
    • rating
    0 mening
  • Raadplegingen (1104)
  • Commentaren (0)

Pollenallergie: Het begint opnieuw...

Pollenallergie: Het begint opnieuw...
Pollen zijn allergiserende stoffen en het seizoen begint op het einde van de maand januari... Velen hebben last van pollenallergie, maar sommigen weten zelfs niet dat ze allergisch zijn.

De lente lijkt nog veraf, maar de pollenvorming van de bomen is al begonnen. De els en de hazelaar produceren reeds pollen waarvoor sommige personen allergisch zijn. Het pollenseizoen begint inderdaad eind januari en loopt tot in de herfst. Allergie wordt veroorzaakt door een overdreven reactie van ons verdedigingssysteem tegen aanvallen van buitenaf: het immuunsysteem tegen een bepaalde stof. We spreken van voedselallergie, latexallergie, maar ook van pollenallergie of pollinosis.Bomen produceren zeer veel uiteenlopende pollen.

Kruisallergie

Een persoon die allergisch is voor een bepaald type pollen, is gelukkig slechts zelden allergisch voor een andere soort pollen. Maar dat is slechts theorie. Sommige pollen gelijken op elkaar en sommige personen kunnen dan ook allergisch zijn voor verschillende stoffen. Niet zelden stelt men een kruisallergie vast voor verschillende stoffen. Hoe vreemd dat ook moge lijken, sommigen zijn allergisch voor pollen van de berk, maar ook voor pollen van de appelboom.Overgevoelige personen zullen het meest last hebben als het droog weer is. Daarom wordt zelden gedacht aan pollenallergie in de winterperiode. Maar het kan. Volgende week zullen we zien welke maatregelen we kunnen nemen. Maar we kunnen nu al beweren dat iemand die allergisch is voor pollen, het best niet buitenkomt bij droog en winderig weer.

Artikel gepubliceerd door op 16/02/2002

Bronnen: Wetenschappelijk Instituut voor de Volksgezondheid - Louis Pasteur, wetenschappelijk rapport van de pollencurven, 8/02/02

Vindt u het artikel interessant?
 
spreek mee op E-gezondheid
Preview

*Verplicht in te vullen om een reactie te versturen

Gegevensbescherming

Pub

Uw interactief gedeelte over Allergie

Neem deel aan de meest recente discussies