• rating
    • rating
    • rating
    • rating
    • rating
    1 mening
  • Getuigenissen (0)

Overgewicht: de geneesmiddelen Alli®, Xenical® en Orlistat® kunnen de lever beschadigen!

Artikel gepubliceerd door op 28/09/2011

Bronnen: Informatie van het Franse Geneesmiddelenagentschap (Afssaps), 23 september 2011.


Overgewicht: de geneesmiddelen Alli®, Xenical® en Orlistat® kunnen de lever beschadigen!

Alli®, Orlistat® en Xenical® worden voorgeschreven voor de behandeling van overgewicht of obesitas. Er is nu een officiële waarschuwing voor het potentiële gevaar van leverproblemen bij deze geneesmiddelen. We zetten de gebruiksadviezen voor deze geneesmiddelen nog eens op een rijtje. Sommige ervan zijn trouwens zonder voorschrift te krijgen…

Overgewicht en obesitas

Alli® is een geneesmiddel dat wordt gebruikt voor de behandeling van overgewicht of obesitas. Het is zonder doktersvoorschrift te krijgen in de apotheek. Het bevat dezelfde werkzame stof (orlistat) als  Xenical®. Dat laatste bevat een sterkere dosis en is alleen op doktersvoorschrift te krijgen.

Bij mensen die met orlistat behandeld zijn, zijn echter leverproblemen gemeld. Het gaat om heel zeldzame, maar wel ernstige gevallen. In enkele gevallen was zelfs een levertransplantatie noodzakelijk, in enkele andere was de schade dodelijk. Het oorzakelijke verband met Alli® , Orlistat en Xenical® is moeilijk vast te stellen, maar het mag niet worden uitgesloten. De autoriteiten waarschuwen de mensen die orlistat nemen dan ook voor de risico’s op leverproblemen en herhalen nog eens hun aanbevelingen :

  • De patiënten moeten op de hoogte worden gebracht van de risico’s voor de lever die Alli®, Orlistat® en Xenical® inhouden.
  • Elke bijwerking moet gesignaleerd worden, vooral dan symptomen die op een leverprobleem wijzen zoals vermoeidheid, gele huid en ogen, buikpijn en een overgevoelige lever.
  • Als deze symptomen optreden, moeten ze de behandeling stopzetten en een leveronderzoek laten uitvoeren.

Artikel gepubliceerd door op 28/09/2011

Bronnen: Informatie van het Franse Geneesmiddelenagentschap (Afssaps), 23 september 2011.

Vindt u het artikel interessant?