Ons botkapitaal: waarom hebben we eigenlijk vitamine D nodig?
- Hoe kweken we sterke botten en houden we ze ons hele leven sterk?
- Waar vinden we vitamine D?
- Hebt u te weinig vitamine D?
- Lichaamsbeweging, een bijkomende troef!
Hoe kweken we sterke botten en houden we ze ons hele leven sterk?
Als we het woord 'botten' horen, denken we automatisch aan kalk. Dat element is inderdaad onmisbaar voor de aanmaak van bot. Maar we vergeten daarbij gemakkelijk dat er een vitamine nodig is opdat de kalk zich aan het bot kan hechten en die vitamine is vitamine D. Daarnaast is ook sporten belangrijk, want zonder regelmatige lichaamsbeweging zou ons beendergestel niet echt in conditie zijn.
Waar vinden we vitamine D?
In onze voeding
We kunnen vitamine D uit onze voeding halen. Ze is vooral te vinden in lever van kabeljauw (heel lekker op een toast) en in vis, vooral dan zalm en paling. Andere zeevruchten die vitamine D bevatten, zijn sardines, tonijn, haring, schar, makreel, tong, ansjovis en oesters.
In de zon
Ons lichaam kan ook zelf vitamine D aanmaken. Maar daarvoor heeft het zon nodig. De productie van vitamine D gebeurt namelijk in de huid en onder invloed van de zonnestralen. Dat betekent nu niet dat u urenlang in de zon moet gaan liggen - op het gevaar af dat u huidkanker krijgt - om genoeg vitamine D te krijgen. Een tiental minuten per dag volstaan.
Toch komen tekorten aan vitamine D heel veel voor, vooral 's winters als het zonlicht zwak is. Naar schatting vier op de vijf mensen zouden dan een tekort aan vitamine D hebben.
Pub
Uw interactief gedeelte over Diëtetiek
Neem deel aan de meest actieve discussies
-
Ik ben zelf naar Body Sano in Ieper gegaan. Ben er een 15-tal kg afgevallen. Eigenlijk schrijven ...
Door desco 04/05/2012 - 22h59
6720 raadplegingen -
Door Evyke85 09/05/2012 - 16h06
65 raadplegingen -
Mijn excuses hiervoor! Organo Gold is een jong Canadees bedrijf, dus veel nederlandstalig ...
Door OrganoGold 19/04/2012 - 16h25
922 raadplegingen
-
Hoi, graag zou ik wat kilo's kwijt geraken, maar ik weet niet op welke manier ik het makkelijkst ...
Door Sofie 19/01/2011 - 16h01
6720 raadplegingen -
Door OrganoGold 09/03/2012 - 17h16
922 raadplegingen -
Zelfregulatie bij chronische ziektenHet aantal mensen met een chronische ziekte neemt elk jaar ...
Door Bachelorprojectstudenten 06/03/2012 - 17h11
397 raadplegingen -
Hallo, Ik probeer reeds enkele jaren om m'n buik weg te werken, maar niets helpt! Ik eet heel ...
Door Sofie 03/02/2011 - 16h20
3810 raadplegingen
-
Door stephanie 12/04/2012 - 20h38
172 raadplegingen -
Volgens de ene instelling voor kinderwelzijn horen aardappelen thuis in de eerste, vaste ...
Door Johnno 29/03/2012 - 11h22
65 raadplegingen -
Door OrganoGold 09/03/2012 - 17h16
922 raadplegingen









