Omega-3: is kweekvis even gezond als wilde vis?
De omega-3-vetzuren in vis zijn gezond. Zo is het aan te raden om er minstens twee keer per week te consumeren, en dat op elke leeftijd. Toch blijft de vraag: is kweekvis even gezond als wilde vis?
Vis eten, is op elke leeftijd aan te raden, ook als je geen hart- en vaatziekte hebt. Vis - en vooral vette vis - bevat immers veel omega-3-vetzuren. De vetste vissoorten bevatten ook het meest omega-3-vetzuren: zwaardvis, haring, makreel, sardine, zalm, rode tonijn, schelvis en forel. In de praktijk kunnen echter alle vissoorten het label "rijk aan omega-3-vetzuren" opeisen. Maar is er op dat vlak een verschil tussen kweekvis en wilde vis? Bevat kweekvis minder omega-3? Het antwoord is: nee, wel integendeel. Want hoe vetter de vis, hoe meer omega-3 hij bevat. Dat geldt ook binnen eenzelfde vissoort. Welnu, kweekvissen zijn meestal vetter dan hun wilde soortgenoten en bevatten dus meer omega-3. Toch is dat niet echt de vraag. Het komt er vooral op aan regelmatig vis te eten, zowel vette als magere, zowel kweekvis als wilde vis. Want zelfs vis die het armst is aan omega-3, bevat er nog altijd twintig keer meer dan vlees. Goed om te weten: uit statistische en epidemiologische studies blijkt dat elke verhoging van het gemiddelde dagelijkse visverbruik met 20 gram het cardiovasculaire sterfterisico met 7 % vermindert.
Wat met surimi?
Surimi is een bereiding op basis van vis, eiwit, meel, plantaardige olie en aroma's. Hij bevat vrij veel omega-3-vetzuren, afhankelijk van de vissoort en de al dan niet aanwezigheid van koolzaadolie. Surimi heeft het voordeel dat hij goedkoop is en ook eiwitten bevat. Tot slot nog dit: ook alle zeevruchten (schelpdieren, schaaldieren, koppotigen) zijn zeer rijk aan omega-3-vetzuren. Zo volstaan zeven oesters kaliber 2 of 400 gram mosselen om de dagelijkse aanbevolen hoeveelheid te dekken.
Dit artikel maakt deel uit van het dossier Omega 3 tegen hart- en vaataandoeningen
Pub
Uw interactief gedeelte over Voedingsmiddelen
Neem deel aan de meest recente discussies
-
Mijn excuses hiervoor! Organo Gold is een jong Canadees bedrijf, dus veel nederlandstalig ...
Door OrganoGold 19/04/2012 - 16h25
922 raadplegingen
-
Door OrganoGold 09/03/2012 - 17h16
922 raadplegingen
-
Door OrganoGold 09/03/2012 - 17h16
922 raadplegingen












