• rating
    • rating
    • rating
    • rating
    • rating
    2 mening
  • Raadplegingen (1026)
  • Commentaren (0)

Insulinepompen: van zeer groot nut bij diabetespatiënten

Insulinepompen: van zeer groot nut bij diabetespatiënten

Continue voeding

Sinds kort zijn insulinepompen beschikbaar. Een insulinepomp heeft de vorm van een doosje dat een insulinereservoir bevat waarmee automatisch en continu kleine doses insuline kunnen worden toegediend. De insuline wordt met een kathetertje subcutaan toegediend. Een insulinepomp kan gemakkelijk worden meegedragen en biedt diabetespatiënten de mogelijkheid een bijna "normaal" leven te leiden.Vergelijkende studies hebben aangetoond dat een insulinepomp betere resultaten geeft dan herhaalde injecties, ook al worden die optimaal aangepast aan de patiënt. De glycemie is immers beter onder controle met een insulinepomp. Bovendien blijkt de patiënt dan minder insuline nodig te hebben.

Niet voor iedereen

Als de glycemiewaarden minder stijgen, verkleint het risico op diabetische complicaties zoals vaataantasting en retinopathie (aantasting van het netvlies). Maar volgens John Pickup, onderzoeker aan het Guy's Hospital in Londen, hebben niet alle diabetespatiënten een pomp nodig. Een insulinepomp is enkel aangewezen bij patiënten die gemakkelijk onvoorspelbare hypoglycemie ontwikkelen of bij patiënten bij wie de glycemie 's avonds stijgt ondanks optimale injecties.

Artikel gepubliceerd door op 06/05/2002

Bronnen: Conrad S.C. et al. Journal of Pediatry 2002; 140: 235-240. Pickup J. British Medical Journal 2002; vol. 324: 705-708 (http://www.bmj.com/cgi/content/abridged/324/7339/705)

Vindt u het artikel interessant?
 
PUBLI-INFORMATIE
Publi information
Optimaal diabetesmanagement

Bayer’s Contour® USB is uniek en enig in zijn soort daar deze meter kan aangesloten worden op de computer. De geïntegreerde software geeft de patiënt een gedetailleerd overzicht van de testresultaten en is de ideale meter voor patiënten die nauwgezet hun ziekte wensen op te volgen en zeker voor de patiënten die vaak insuline moeten inspuiten.

Voor meer info: www.bayercontourusb.be

spreek mee op E-gezondheid
Preview

*Verplicht in te vullen om een reactie te versturen

Gegevensbescherming

Pub

Uw interactief gedeelte over Ziekten

Neem deel aan de meest actieve discussies