Europees parlement tegen obesitas bij kinderen
- Voorlichting en preventie op school
- Kleurcode verplicht
- Reclame voor kinderen inperken
- Industrie: zelfregulatie volstaat niet
- Naar een verbod op artificiële transvetzuren?
- Minder BTW op fruit en groenten
Voorlichting en preventie op school
Het Europees parlement pleit voor schoolprogramma's waarin voldoende ruimte is voor evenwichtige voeding en lichaamsbeweging en hoe die deel kunnen uitmaken van het gedrag van kinderen.
Bovendien moet de kwaliteit van de schoolmaaltijden opgevoerd worden, onder meer door de introductie van automaten met vers fruit en verse groenten in alle scholen.
Een andere maatregel in de strijd tegen obesitas is het verkoopsverbod op vette, suikerrijke en zoute drankjes en voedingswaren in scholen.
Kleurcode verplicht
Verstaanbare en volledige informatie op etiketten zijn dé sleutel bij het kiezen voor goede, uitstekende en minder goede voedingsmiddelen. De richtlijn over informatie op etiketten van voedingswaren moet herzien worden zodat de consument weet wat hij koopt. Daarbij zouden fabrikanten verplicht worden om kleurcodes te gebruiken.
Pub
Uw interactief gedeelte over Overgewicht, obesitas
Neem deel aan de meest recente discussies
-
Door Manon 18/04/2012 - 17h53
3810 raadplegingen -
Door Dieetsnelafvallen 16/03/2012 - 18h49
1260 raadplegingen
-
Hallo, Ik probeer reeds enkele jaren om m'n buik weg te werken, maar niets helpt! Ik eet heel ...
Door Sofie 03/02/2011 - 16h20
3810 raadplegingen -
Door Erik 03/02/2011 - 16h54
1260 raadplegingen
-
Door Erik 03/02/2011 - 16h54
1260 raadplegingen -
Hallo, Ik probeer reeds enkele jaren om m'n buik weg te werken, maar niets helpt! Ik eet heel ...
Door Sofie 03/02/2011 - 16h20
3810 raadplegingen










