Depressies: een hoog risico om te hervallen
- Frequentie van het hervallen: een werkelijkheid om onder ogen te zien
- De risicofactoren
- De andere factoren
- Factoren die het hervallen kunnen voorspellen
Een gedeprimeerd persoon behandelen, is moeilijk. Bijna 40% van de patiënten volgt de overeengekomen therapeutische strategie niet en stopt na minder dan drie maanden met zijn geneesmiddelen, zonder daar zelfs met hun arts over te praten. Er is geen klinisch onderzoek en er wordt geen bloed genomen om de diagnose te staven. En ten slotte weet niemand wat precies een depressie veroorzaakt.Het gaat echter om een ziekte die verzorging vereist, die geneest en waarvan hervallen kan worden voorkomen, op voorwaarde dat men weet dat het aantal niet verwaarloosbaar is.De risico's van hervallen goed kennen, helpt de patiënt de beslissingen van zijn arts beter te begrijpen en actief deel te nemen aan de behandeling en preventie.Het is eveneens een middel voor de naaste familieleden om een gedeprimeerd persoon aan te sporen niet te stoppen met zijn geneesmiddelen zonder medisch advies. Doordat depressies terugkomen, verliest de zieke immers vaak alle houvast, verandert hij van arts, stopt hij een behandeling, voelt hij zich steeds meer in de steek gelaten door zijn naasten en verliest hij geleidelijk aan alle hoop.
Frequentie van het hervallen: een werkelijkheid om onder ogen te zien
De duur van de periodes tussen twee depressies vermindert met het aantal vroegere gevallen en de periodiciteit van de leeftijd waarop de ziekte voor het eerst opduikt. Voor een patiënt hangt de kans op een nieuwe depressie af van het aantal depressies dat hij reeds heeft gehad.
- 1 depressie: 60% risico van een tweede. 2 depressies: 70% risico van een derde. 3 depressies: 90% risico van een vierde.
Pub
Uw interactief gedeelte over depressie-depressief
Neem deel aan de meest actieve discussies
-
Door smile 17/05/2012 - 23h30
367 raadplegingen
-
Goedemorgen, Gisteren heb ik bij mijn psycholoog de diagnose bipolaire stoornis gekregen. ...
Door Sandraatje 07/03/2012 - 11h52
367 raadplegingen
-
Goedemorgen, Gisteren heb ik bij mijn psycholoog de diagnose bipolaire stoornis gekregen. ...
Door Sandraatje 07/03/2012 - 11h52
367 raadplegingen








