• rating
    • rating
    • rating
    • rating
    • rating
    0 mening
  • Raadplegingen (1378)
  • Commentaren (0)

De liefde bedrijven om beter te slapen !

De liefde bedrijven om beter te slapen !
Freud heeft het reeds gezegd : de liefde is het beste slaapmiddel ! En Mexicaanse onderzoekers in neurowetenschappen hebben blijkbaar warm bloed !

Deze zeer precieze studie toont aan dat drie ejaculaties bij mannen en drie seksuele bevredigingen bij vrouwen de tragegolfslaap (inslaapfase) zeer significant verhogen, ongeacht de lichamelijke activiteit en de stress. Vandaar het postulaat van "specifieke neurohormonale mechanismen".De studie werd enkel uitgevoerd bij ratten, maar dat had u natuurlijk al begrepen.

Betere slaap bij de mens

Geslachtsgemeenschap is nochtans niet de enige remedie om te kunnen slapen. Enkele elementaire regels kunnen helpen om beter in te slapen.

  • Ga enkel slapen als u vermoeid bent, klaar om te slapen.
  • Stop alle lichamelijke en intellectuele stimulerende activiteiten voordat u naar bed gaat (computer, sport, enz.).
  • Gebruik uw bed niet voor andere activiteiten zoals lezen, tv kijken, enz. De enige uitzondering op die regel is geslachtsgemeenschap.
  • Neem een goede leefhygiëne aan : eet niet vlak vóór het slapengaan, drink weinig koffie, rook niet.
  • Drink ook geen alcohol : alcohol bevordert het inslapen, maar de slaap is dan licht en van slechte kwaliteit.
  • Leef u overdag uit en neem voldoende lichaamsbeweging : wandelen, zwemmen, enz.
  • Ontspan u : relaxatie, meditatie, warm bad, enz.
  • Doe geen middagdutje.
  • Slaap op een rustige plaats : gordijnen die geen licht doorlaten, geen lawaai, comfortabele matras, pastelkleuren, enz.

Artikel gepubliceerd door op 18/02/2003 - 00:00

Bronnen: Vasquez-Palacios et al., J. Sleep. Res., 11 : 237-247, 2002.

Vindt u het artikel interessant?
 
Becommentarieer dit artikel 
Preview

*Verplicht in te vullen om een reactie te versturen

Gegevensbescherming

Pub

De internetgebruikers die dit artikel hebben gelezen raadpleegden ook
Bekijk ook de reacties in het interactieve gedeelte van E-gezondheid
De laatste getuigenissenSeksuele gezondheid
Ocytocine

Door Chrisje1 op 17/08/2011 09:26

  • rating
  • rating
  • rating
  • rating
  • rating

Voor mij is Ocytocine een hormoon van "beloning", of dat in de liefde is of daarbuiten, maakt niet uit

De laatste tips Seksuele gezondheid
Leer te zeggen hoe je haar ziet;en aanvoelt.

Door will op 7/02/2011 05:51

  • rating
  • rating
  • rating
  • rating
  • rating

spreek haar liefdevol aan,zeg hoe mooi en opwindend ze jou maakt,Dat het geen uiting van behoefte alleen is maar je geprikkeld wordt door haar "zijn".