• rating
    • rating
    • rating
    • rating
    • rating
    2 mening
  • Raadplegingen (779)
  • Commentaren (0)

Clitoridectomie, een misdaad tegen de menselijkheid

Clitoridectomie, een misdaad tegen de menselijkheid
Clitoridectomie moet worden veroordeeld en verworpen. Een dergelijke verminking van het vrouwenlichaam is onaanvaardbaar. Ze heeft gevolgen op korte en lange termijn, is pijnlijk, invaliderend en vaak dodelijk. Informeren is de enige vorm van preventie, het is zelfs een verplichting, onze plicht.

In de eerste plaats informeren

Clitoridectomie "moet worden beschouwd als een misdaad tegen de menselijkheid". De medische wereld moet zich steeds meer betrokken voelen bij deze praktijken, erover nadenken, de risico's inschatten en de gevolgen ervan onderzoeken zodat ze kunnen worden voorkomen.

Herstellende geneeskunde

Er bestaat nu een operatie waarmee de schade van de clitoridectomie kan worden hersteld. Hierbij wordt een clitoris gereconstrueerd en wordt ook de gevoeligheid ervan geregenereerd via een herstellende heelkundige techniek. Het is de bedoeling de zenuwuiteinden onder het litteken van de insnijding te zoeken en met het nog aanwezige weefsel een clitoris te vormen. Dankzij deze operatie kunnen de zenuwen geleidelijk aan weer actief worden en komt ook de gevoeligheid terug.

Artikel gepubliceerd door op 28/02/2006

Bronnen: Equilibre & Populations, februari 2006.

Vindt u het artikel interessant?
 
spreek mee op E-gezondheid
Preview

*Verplicht in te vullen om een reactie te versturen

Gegevensbescherming

Pub