Hoe moet je hart- en vaatziekten voorkomen? Met statines (cholesterolverlagende middelen), zeggen sommigen. Anderen raden dan weer omega-3-vetzuren aan. Die laatste oplossing lijkt doeltreffender dan de eerste, als we de resultaten van deze nieuwe vergelijkende studie mogen geloven.
De preventieve werking van omega-3-vetzuren voor hart en bloedvaten is al geruime tijd bekend. In de jaren 70 werd de lage prevalentie van kransslagaderaandoeningen bij de Groenlandse eskimo's toegeschreven aan hun voedingspatroon: veel vette vis en dus veel polyonverzadigde vetzuren, de familie waartoe ook de omega-3-vetzuren behoren.
Sindsdien krijgen omega-3-vetzuren steeds meer deugden toegeschreven.
Vandaag bieden alle versafdelingen margarines en tal van andere producten aan die verrijkt zijn met omega-3. Daarnaast wordt aangeraden om minstens twee keer per week vis te eten, liefst vette vis zoals zalm, forel, haring, makreel, sardines enz.
Dr. Philippe Presles, bewerkt door C. De Kock, gezondheidsjournaliste
17/05/2005
Studer M., Arch. Intern. Med., 165 (7) : 725-30, 2005.
Lees ook :
-