• rating
    • rating
    • rating
    • rating
    • rating
    0 mening
  • Raadplegingen (1329)
  • Commentaren (0)

Bekkenbodemtraining: een noodzakelijke fase na de bevalling

Bekkenbodemtraining: een noodzakelijke fase na de bevalling
Na een bevalling zou ongeveer 30 % van de vrouwen last hebben van urineverlies. Dit probleem verdwijnt weliswaar in de meeste gevallen, maar kan bij een volgende zwangerschap of na de menopauze opnieuw opduiken. Bekkenbodemtraining ("perineale reëducatie") is sterk aan te raden als preventie.

Bekkenbodemtraining is een pijnloze therapie die haar doeltreffendheid heeft bewezen en absoluut noodzakelijk is na de bevalling. De bekkenbodem omvat een reeks spieren, ligamenten en membranen die de organen in het kleine bekken ondersteunen. De spieren worden sterk uitgerekt tijdens de zwangerschap en de bevalling, en vinden soms moeilijk hun oorspronkelijke veerkracht terug. Doordat ze verslappen, kan er urineverlies ontstaan, vooral dan bij een inspanning, hoesten, lachen, niezen of hevige emoties.

Latere gevolgen

Een slechte bekkenbodembeheersing kan seksuele betrekkingen bemoeilijken of een prolaps veroorzaken (verzakking van de organen). Op langere termijn dreigt er echter urine-incontinentie te ontstaan, met name bij een volgende zwangerschap of tijdens de menopauze, doordat naast de uitrekking die bij de bevalling is ontstaan, ook de weefsels verouderen. Bekkenbodemtraining na de bevalling is dan ook enorm belangrijk om deze problemen te voorkomen.

Artikel gepubliceerd door op 01/04/2003

Vindt u het artikel interessant?
 
spreek mee op E-gezondheid
Preview

*Verplicht in te vullen om een reactie te versturen

Gegevensbescherming

Pub

Uw interactief gedeelte over Verzorging van de urinewegen

Neem deel aan de meest actieve discussies