Als het griepvirus op reis gaat
Een vliegtuigreis is een belangrijke bron van besmetting met het griepvirus.
Geen enkel land bevindt zich momenteel verder dan 24 uur. De kans om op een luchthaven mensen tegen te komen die virussen of bacteriën dragen, is dan ook groter dan elders. Bijgevolg wordt aanbevolen zich tijdens een griepepidemie te beschermen (vaccinatie en/of antivirale middelen), vooral als men op reis wil gaan.
- Bijvoorbeeld, in Alaska moet een lijnvlucht 4 uur aan de grond blijven wegens motorpech. Een 21-jarige vrouw wordt 15 minuten na het instappen ziek (plots optreden, malaise, rillingen, hoesten). De twee personen die haar naar de luchthaven hadden vergezeld, zijn een uur later ook ziek en hun 4-jarig kind 36 uur later. Tijdens de drie volgende dagen worden 38 van de 53 passagiers ziek zodra ze op hun bestemming zijn, dus 72% van de reizigers.
- Een ander voorbeeld, op een internationaal congres voor tropische geneeskunde in Teheran werden vele gevallen van griep gemeld: 372 van de 1.036 deelnemers zijn ziek gevallen.
In de praktijk
Griep kan dodelijk zijn. De risico's stijgen met de leeftijd. Daarom wordt de vaccinatie sterk aanbevolen bij personen vanaf 65 jaar (en ook voor 100% door de sociale zekerheid terugbetaald). Griep is ook gevaarlijk bij patiënten met een onderliggende aandoening (hart- en vaat-, long-, suikerziekte).Daarbij komen ook nog reizigers in een periode van griepepidemie. Vaccinatie wordt uiteraard aanbevolen, maar het zal twee weken duren voordat u beschermd bent. Als u daarmee geen rekening hebt gehouden, kunt u preventief antivirale middelen nemen; het ideaal zou zijn het vaccin toe te dienen en een antiviraal middel type Relenza® te nemen.Als u de typische griepsymptomen voelt (met onder meer een plots begin), moet u onmiddellijk uw arts raadplegen, en uw arts zal u dan een antiviraal middel voorschrijven.Hoe sneller de behandeling wordt ingesteld, des te efficiënter zal ze zijn! U moet het geneesmiddel innemen binnen 3 dagen na het begin van de symptomen; daarna verliest het zijn doeltreffendheid.
| Alvorens op reis te gaan, wordt aangeraden inlichtingen in te winnen over de gezondheidsproblematiek van het land van bestemming. Net zoals voor malaria en gele koorts kunnen reiscentra u zeggen of er een griepepidemie heerst, en in dat geval is de vaccinatie gerechtvaardigd. |
Pub
Uw interactief gedeelte over Gezond ouder worden
Neem deel aan de meest actieve discussies
-
Door Ree. 04/05/2012 - 21h34
307 raadplegingen
-
Wat bedoel je met : De intensiteit van de belasting mag niet meer dan twee derde hoger liggen ...
Door doke2 25/11/2011 - 15h48
307 raadplegingen
-
Wat bedoel je met : De intensiteit van de belasting mag niet meer dan twee derde hoger liggen ...
Door doke2 25/11/2011 - 15h48
307 raadplegingen








