Alcoholverslaving en de mythe van de oudere alcoholicus
Amerikaanse onderzoekers analyseerden de gegevens van 1.484 volwassenen die deelnamen aan een nationale enquête over alcoholverslaving tussen 2001 en 2002. Daarbij werd ook gepeild naar de persoonlijkheid, de familiale antecedenten en de verslaving aan andere substanties. Aan de hand van hun onderzoek konden ze vijf subtypes van alcoholici beschrijven. De onderzoekers schatten het aantal alcoholici in de Verenigde Staten op acht miljoen.
De vijf subtypes
* Het type 'jonge volwassene' bedraagt in de VS 32% van alle alcoholici. Ze zijn gemiddeld 24 jaar oud en hun verslaving begon gemiddeld op de leeftijd van 20 jaar. Ze drinken minder vaak dan andere subtypes van drankverslaafden, maar ze doen vaker aan binge drinking, een excessieve, intensieve en punctuele consumptie van alcohol om snel dronken te worden. Ze zoeken zelden hulp om van hun verslaving af te geraken. Deze categorie is de belangrijkste.
* Het subtype 'asociale jongere' is goed voor 21% van alle Amerikaanse alcoholici. De jongeren zijn gemiddeld 26 jaar oud en meer dan de helft ervan lijdt aan persoonlijkheidsstoornissen. In het algemeen gingen ze drinken vanaf de leeftijd van 15 jaar om drie jaar later alcoholist te zijn, dat is op jongere leeftijd dan andere subtypes. De meeste 'asociale jongeren' zijn ook verslaafd aan sigaretten en andere substanties.
*Het 'functioneel' subtype groepeert bijna19% van de Amerikaanse drankverslaafden. Ze zijn ongeveer vijftig jaar oud, zijn professioneel actief, hebben een stabiele relatie, een hoger opleidingsniveau en een hoger inkomen dan andere alcoholici. Ze verbruiken dagelijks vijf glazen alcohol of meer.
* Het 'familiaal' intermediair subtype is goed voor 19% van de Amerikaanse drinkers. De helft ervan stamt uit een familie van alcoholverslaafden. Ze beginnen te drinken op de leeftijd van 17 jaar en zijn verslaafd als dertiger.
* Het laatste subtype is dat van de 'chronisch ernstige' drinkers (9%). Het zijn meestal mannen die vaak gescheiden zijn en ook andere drugs gebruiken.
Pub
Uw interactief gedeelte over Alcohol
Neem deel aan de meest recente discussies
-
Hoi Karel, Is écht moeilijk hoor! Ik ken nog maar 2 personen die er vanaf is geraakt zijn. Mijn ...
Door sonjaken 30/04/2011 - 11h19
1948 raadplegingen
-
Hallo, Een goede vriend van mij grijpt 2 tot 3 maal per week naar de alcohol. Hij is stilaan ...
Door Karel 19/01/2011 - 13h23
1948 raadplegingen
-
Hallo, Een goede vriend van mij grijpt 2 tot 3 maal per week naar de alcohol. Hij is stilaan ...
Door Karel 19/01/2011 - 13h23
1948 raadplegingen







